تالار گفتگوی فولادی ها

ورود شما را به تالارگفتگوی فولادی ها خوش آمد میگوییم

������ ��������������در سال 1389 بنا به تصمیم‌گیری هیئت مدیره باشگاه قرار بر این شد که شماره 12 به هواداران تیم اختصاص یابد و به هیچ بازیکنی داده نشود.بدین ترتیب فولاد بازیکن شماره ۱۲ ندارد و هواداران این تیم به عنوان یار دوازدهم فولاد خوزستان، صاحب این شماره هستند.

در شهر اهواز که دارای باشگاه‌های فوتبال ریشه‌داری مانند استقلال اهواز و شاهین اهواز بود؛ فولاد خوزستان با سابقه کم حضور در عرصه لیگ برتر توانسته است هواداران بسیاری را به خود جذب کند. کارشناسان فوتبال به اتفاق دلیل این پدیده را استفاده از جوانان بومی در این تیم می‌دانند.

هواداران فولاد خوزستان در فصل های گذشته با مشاهده فوتبال زیبای این تیم و کسب مقام چهارمی لیگ برتر ایران توسط شاگردان حسین فرکی آشتی دوباره ای با فوتبال ناب استان خوزستان کرده اند به نحوی که با آغاز سیزدهمین دوره از لیگ برتر شاهد افزایش تعداد هواداران در استادیوم های تختی و غذیر اهواز بودیم.

اوج حمایت های هواداران فولاد از این تیم به بازی های نیم فصل دوم سیزدهمین دوره از لیگ برتر می رسد، با انتقال بازی های این تیم به استادیوم جدید و مجهز غدیر اهواز فولادی ها رکورد تازه ای در حمایت از تیمشان کسب کردند. پر تماشاگرترین بازی های خانگی این فصل مقابل تیم پرسپولیس تهران بود، این تیم در فاصله کمتر از دو هفته دوبار (هفته بیست و دوم لیگ برتر فوتبال و یک چهارم جام حذفی) پذیرای شاگردان دایی بود و در این 2 دیدار نیز پیروز از میدان خارج شد. استقابل هواداران فولاد در این بازی ها بگونه ای بود که کمتر جای خالی در سکوهای غذیر دیده می شد و جمعیت به بیش از 45 هزار نفر در بازی دوم رسید و این در حالی است که سکوهای استادیم پیر تختی اهواز هیچگاه این خیل از هواداران را به خود ندیده بود.

تا قبل از سیزدهمین دوره از لیگ، پرتماشاگرترین بازی خانگی فولاد مربوط بازی مقابل پرسپولیس در فصل ۸۷-۸۸ می باشد؛ در این بازی ٣٠،٠٠٠ نفر در ورزشگاه تختی اهواز حضور داشتند.

اوج حضور فولادی ها

سیزدهمین دوره از لیگ برتر که با قهرمانی فولادمردان خوزستان بود باعث آشتی دوباره مردم فوتبالی ترین استان کشور با این ورزش شد. فولاد در طول این دیدارها بارها هوادارانش را به ورزشگاه کشاند که یکی از پرتماشاگرترین دیدارهایش را می توان یکی مانده به هفته آخر لیگ برشمرد. در این روز هواداران فولاد که برای برپایی جشن قهرمانی از گوشه و کنار استان خود را به غدیر رسانده بودند، اگرچه در آن روز به خواسته شان دست نیافتند اما با حضور 95 درصدی خود نشان دادند که خوزستان و اهواز دیگر خانه دوم هیچ تیمی نیست.

فولادی ها پس از این در دیدارهای آسیایی نیز حضور چشمگیری داشتند و آخرین دیدار آنها که مقابل تیم السد و یاران رائول بود با حضور 48 هزار نفری در مجموع دیدارهای جام آسیا رکوردی جاودانه را برای آنها در آسیا ثبت کرد.

نام تیم بازی امتیاز
1 - استقلال 2763
2 - پرسپولیس 2754
3 - سپاهان 2752
4 - گل گهر سیرجان 2742
5 - فولاد خوزستان 2742
6 - مس رفسنجان 2741
7 - پیکان 2734
8 - هوادار 2734
مشاهده کل جدول
© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به باشگاه فولاد خوزستان است.